سقاريه يا ساکاريا نام يکي از زيباترين استان‌هاي کشور ترکيه با جاذبه هاي طبيعي بسيار است.

جاذبه هاي ديدني ساکاريا

ساکاريا يا سقاريه با جمعيتي تقريبا 980 هزار نفري در ناحيه مرمره و ساحل درياي سياه واقع شده و مرکز آن يعني آداپازاري به جاذبه‌هاي طبيعي خيره‌کننده و فراوان شهره است. اين استان در بزرگراه معروف استانبول-آنکارا قرار گرفته و دسترسي بسيار خوبي از شهرهاي مجاور دارد. منطقه ساپانجا که عمدتا ميزبان طبيعت‌گردان است، در مرزهاي شرقي اين استان واقع شده و با ديدني‌هاي طبيعي خود مي‌تواند هوش از سر شما ببرد. اگر قصد سفر به ساکاريا ترکيه را داريد و مي‌خواهيد با جاذبه هاي ديدني ساکاريا آشنا شويد، تا انتها با مجله دلتا همراه باشيد.


درياچه ساپانچا


ساپانچا نام شهري در ناحيه مرمره و استان سقاريه است که درياچه آن با طبيعت شگفت‌انگيزي که دارد، زبان‌زد خاص و عام بوده و اين روزها به يکي از قطب‌هاي گردشگري منطقه تبديل شده است. داخل و خارج از شهر، مجموعه‌هاي رفاهي بسياري آماده خدمت‌رساني به مسافران هستند و در کنار درياچه هم شرايط لازم براي کمپينگ فراهم شده است.


درياچه ساپانچا جاذبه هاي ديدني ساکاريا


ساپانچا فاصله کمي با ازميت دارد؛ از اين رو، از نظر دسترسي مشکلي وجود نخواهد داشت. نکته قابل توجه در مورد درياچه ساپانچا، تلاقي آن با جنگل‌هاي سرسبز است.


پارک طبيعي ايل اورماني سقاريه


با در نظر گرفتن طبيعت بکر ساکاريا، در گوشه و کنار اين استان سرسبز، پارک‌هاي طبيعي زيادي هستند که ساعت‌ها مي‌توانيد در آنها تفريح کنيد و از هواي پاک آن لذت ببريد. «ايل اورماني سقاريه» نام يکي از همين پارک‌هاست که با امکانات رفاهي مختلف، به مکاني مناسب براي سفرهاي خانوادگي تبديل شده و افراد با خيال راحت مي‌توانند کودکان را با خودشان به اين پارک ببرند. در اينجا همچنين مسيري مخصوص دوچرخه‌سواري در نظر گرفته شده که بي‌شک مي‌تواند خاطره‌اي به‌يادماندني را براي شما به همراه داشته باشد.


پارک طبيعي ايل اورماني سقاريه


آبشار دوغان چاي


آبشار دوغان چاي يکي از زيباترين جاذبه هاي طبيعي ساکاريا است که نام آن در ليست يادمان‌هاي طبيعي ترکيه نيز به چشم مي‌خورد. اين آبشار در روستاي «مقصوديه» در شهر «گيوه» واقع شده و حدودا 35 کيلومتر با آداپازاري فاصله دارد.


آبشار دوغان چاي


پل سانگاريوس


پل سانگاريوس که با نام پل ژوستينين نيز شناخته مي‌شود، بنايي تاريخي و قديمي است که در زمان رومي‌ها، توسط ژوستينين يکم بر روي رودخانه ساکاريا ساخته شد. هدف اصلي از ساخت اين پل، بهبود راه‌هاي ارتباطي ميان پايتخت روم شرقي يعني قسطنطنيه با استان‌هاي شرقي اين امپراطوري بوده است.


پل سانگاريوس


پيشنهاد مطالعه : براي آشنايي با جاذبه‌هاي گردشگري ترکيه “آلاچاتي ترکيه؛ بهشتي زيبا با ساحل مخفي” را مطالعه کنيد.
مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

Laura Steve Julie Ray Tune باران غم Eric حميد هيراد Amy ماينر و ارز هاي ديجيتال